Výsledky jedné z prvních programatických HbbTV kampaní výrazně předčily očekávání

, Tiskové zprávy

Slevový portál Pepa.cz vyzkoušel brandovou kampaň v HbbTV, na které si otestoval působení nového formátu na chování uživatele. Zvolil první programaticky dostupný formát – TV Banner. Případovou studii si nechala zpracovat společnost Adform.

Obdélníkový banner se zobrazoval po přepnutí na stanici ÓČKO ve spodní části obrazovky, kde byl viditelný po dobu 10 sekund. Kolem banneru dál probíhal bez přerušení program. Pepa.cz vytvořil banner s nabídkou slevy na produkty, které má na své webové stránce. Divák musel zadat speciální URL, vytvořenou pro tuto kampaň, a vyžádat si slevu.

Ze 100 000 impresí vzniklo přes 700 návštěv webové stránky. To je skvělý výsledek vzhledem k faktu, že divák musel URL ručně přepsat do prohlížeče. Ze 700 zobrazení stránky bylo vyžádáno 17 slevových kuponů.

Viditelnost banneru byla 85,04 %, což je víc, než má jakýkoliv jiný bannerový formát (podle Adform Digital Advertising Benchmark Report H1 2015). Viditelnost v tomto případě značí diváky, kteří viděli banner po celou dobu jeho zobrazení (10 sekund). Průměrný čas shlédnutí banneru byl 9,67 s.

„Výsledky měření HbbTV kampaní, která máme k dispozici, dokládají, že programatická reklama v televizi má obrovský potenciál. Od doby uskutečnění této kampaně navíc programatika v televizi výrazně pokročila. Banner obsahuje funkci prokliku do miniaplikace, což počet konverzí ještě navýší. Nabízíme také další čtyři formáty, včetně dvou video formátů,“ dodává Stanislav Mottl, manažer R2B2.