V R2B2 Multiscreen lze nakoupit už i slovenské HbbTV

, Tiskové zprávy

Digitální reklamní síť společnosti R2B2 se rozšiřuje také do slovenského HbbTV. Do svého portfolia zařazuje televizní stanice Markízu, Dajto a Doma.

V R2B2 Multiscreen lze nakoupit už i slovenské HbbTV

Českým zadavatelům se tak nabízí možnost nakoupit reklamní prostor na českých a slovenských televizních obrazovkách z jednoho místa. Pro reklamní sdělení ve slovenské HbbTV budou dostupné všechny formáty sítě R2B2 Multiscreen.

Nákup probíhá stejně jako doposud, nákupním modelem otevřené aukce v reálném čase, tedy RTB. HbbTV reklama na Slovensku s sebou nese všechny výhody, které mohli doposud využívat zadavatelé v Česku – optimalizaci, cílení a také reporting v reálném čase.

„V České republice se programatická reklama v HbbTV těší dobrým výsledkům dokonce i z hlediska výkonu, zejména u CTR, které v kampaních běžně dosahují 3-4 %. Očekáváme, že tomu tak bude i na Slovensku, jelikož se jedná o úplně nový typ reklamy na televizních obrazovkách,“ říká František Bauma, Head of product ve společnosti R2B2.

Rozšíření sítě je výsledkem úspěšné spolupráce dvou pražských společností — R2B2 a Hybrid. „Naše řešení umožňuje přímý nákup kombinovat s otevřenou aukcí a spojuje výhody online technologií a prestiž velké obrazovky,” vysvětluje Kamil Foltin, CTO společnosti R2B2. V síti je 5 standardizovaných formátů, zahrnujících video i bannery. Mohou být zobrazeny jak v OTT aplikacích, tak ve formě switch-in reklamy.