RTB Index – duben 2017

, RTB Index

Programatické ceny stagnují. Video dosahuje CTR 2,75 % a výrazného snížení ceny za CPC. Ceny Nativní reklamy se propadly o 20 %. V měsíci dubnu celkové průměrné ceny za programatickou online reklamu v síti R2B2 stagnovaly. Na téměř stejných hodnotách se oproti předchozímu měsíci udržely jak ceny za CPM, tak ceny za CPC.

RTB Index – duben 2017

Konkrétně pak průměrná cena CPM byla 84 Kč a CPC 9 Kč. Dopad na ceny měl i lepší kurz české koruny vůči euru. Celkový výkon v podobě CTR vzrostl ve srovnání s březnem o 13 % na konečných 0,99 %.

O nejvýraznější výkyv u formátů se postarala Video reklama, která si polepšila o 92 % v CTR na konečných 2,75 %. S tímto výsledkem a pouze mírnějším propadem ceny za CPM o 4 % na 167 Kč, tak výrazně klesla cena za proklik, která se tím pádem dostala na polovinu předchozího měsíce, na průměrných 6 Kč.

Ceny za CPM Nativní reklamy se propadly meziměšíčně o 20 % na 42 Kč. Propadl se však i její výkon CTR na 0,31 %, což vedlo ke zvýšení konečné ceny za proklik, která v dubnu dosáhla průměrných 14 Kč.

Druhým nejefektivnějším formátem po Videu je v našem RTB Indexu Mobilní branding, který si v CTR polepšil o 30 % na 1,6 %. Cena tohoto formátu zůstala lehce pod březnovým číslem na 131 Kč za CPM. CPC se propadlo znatelněji z 11 Kč na 8 Kč.