R2B2 přidává video reklamu do článků

, Tiskové zprávy

Společnost R2B2 opět dostává své pověsti největšího českého programatického inovátora a přichází ve spolupráci se společností Adform s novým programatickým reklamním formátem.

Reklama se chová tak, že se při čtení článku objeví video přehrávač a reklamní spot se spustí přímo v těle článku. Po skončení reklamy se celý přehrávač zavře. „Tento reklamní formát nazýváme Out-stream a vycházíme s ním vstříc stále rostoucí poptávce po reklamních video formátech na našem trhu. České videoinventory, které je zatím stále malé, se tím značně rozrůstá. Out-stream je po video prerollech, brandingu a HbbTV dalším formátem, se kterým naše společnost přichází na trh,“ říká Stanislav Mottl, manažer R2B2.

Out-streamová reklama je opět primárně dostupná v nákupní platformě Adform v rámci inventory „R2B2 Video & Branding”. Z inzerentského pohledu jde o stejné kreativy, které se používají pro nákup prerollů. Inzerent má navíc možnost cílit pouze na Out-streamové pozice nebo je naopak vynechat.

„Adform Out-stream in-view video reklama se vyznačuje především jednoduchostí nasazení na web a snadným nákupem. Formát je vhodný zejména do obsahových webů a je spuštěn pouze v momentě, kdy je pozice formátu in-screen. Uživatel má možnost reklamu kdykoli přeskočit, samozřejmostí je možnost reportovat veškeré interakce, včetně délky přehrání,” doplňuje Ondřej Bartůněk z Adform.

První pozice zpřístupnily na svých webech společnost Mafra a televize Prima. „Tento nový formát nám umožní prodávat video reklamu v sekcích webů, kde není k dispozici video obsah,” popisuje své očekávání Daniel Grunt, ředitel online FTV Prima a dodává: „Video reklama je dlouhodobě na vzestupu a poptávka roste aktuálně rychleji než nabídka obsahu.”

Společnost R2B2 se systematicky věnuje inovacím v oblasti programatického obchodu s reklamou napříč mediatypy. Provozuje první experimentální platformu programatického prodeje printové reklamy. Dále se zaměřuje na využití programatiky v televizním a OOH prostředí a 24. 5. 2016 pořádá 1. programatické setkání v ČR – Den programatiky.