R2B2 představuje Video Branding. Největší online reklamní formát je nyní ještě atraktivnější

, Tiskové zprávy

Skloubením programatického Brandingu a videa vznikl v dílně technologické společnosti R2B2 nový online formát Video Branding. Navazuje tak na nejvýraznější formát, který R2B2 v rámci svého portfolia nabízí.

R2B2 představuje Video Branding. Největší online reklamní formát je nyní ještě atraktivnější

Stále se jedná o typ programatického Brandingu, statické obrázky zde však nahrazuje video. Jsou to právě Rich Media, která vnáší do Brandingu interaktivitu, s kterou se stává inzerovaná kreativa pro návštěvníka webu atraktivnější. „Díky jeho rozměrům 2000×1400 px tento formát skutečně nelze přehlédnout,” říká František Bauma z R2B2.

Nový typ kreativ?

Video Branding je určen pro desktopové verze webových stránek. U kreativ je důležité počítat s překrytím videa hlavním obsahem webu. „Nemusí však být vytvořeno několik kreativ. Stačí mít jednu, ideálně s použitím videa ve formátu 16:9. Ta se následně přizpůsobuje brandingovým pozicím na všech zapojených webech v naší síti. Z důvodů datové náročnosti zřejmě neuvidíme dlouhá videa, jak jsme zvyklí u klasických video reklam, ale spíše kratší videosmyčky. Ty dobře vyplní pozadí stránky a navíc svými rozměry s vysokou pravděpodobností návštěvníka webu zaujmou,” dodává Bauma.

Cílení je samozřejmost

Stejně jako u ostatních programatických formátů si i Video Branding ponechává benefit možnosti behaviorálního cílení na vybraná publika, která lze použít buď z vlastních zdrojů nebo zakoupit společně s reklamním prostorem.