R2B2 představuje největší mobilní formát a krátké videospoty

, Tiskové zprávy

Společnost R2B2 rozšiřuje v rámci své programatické reklamní sítě portfolio dostupných online formátů. K mobilní reklamě nasazuje dosud největší formát Interscroller. Mezi videoreklamu přidává krátký šestivteřinový nepřeskočitelný spot Bumper.

R2B2 představuje největší mobilní formát a krátké videospoty

Nový mobilní formát Interscroller poskytuje svou velikostí optimální řešení pro inzerenty. Formát se sice zobrazuje téměř přes celou mobilní obrazovku, ale je na pozadí stránky a tak si jej návštěvník zobrazí plynulým posuvem, čímž si reklamní sdělení přirozeně získává více pozornosti.

„Je pro nás velmi důležité nabízet inzerentům formáty, které jim umožní promovat své produkty na velkém a současně prémiovém prostoru. Na druhé straně jsme si vědomi, že nemůžeme přicházet s agresivními formáty, které by pro návštěvníky těchto stránek byly rušivé a odvracely by jejich pozornost od obsahu. Proto je Interscroller výborným řešením pro kombinaci velkého banneru s umístěním na pozadí mobilní stránky,“ říká Martin Čelikovský, jednatel společnosti R2B2.

S myšlenkou méně rušivých formátů doplňuje R2B2 i současnou nabídku videospotů o krátký šestivteřinový spot Bumper, který je navíc nepřeskočitelný. „Šest vteřin se může zdát jako krátká doba, nicméně tato varianta se mezi inzerenty stává velmi oblíbenou. Ti pomocí Bumperu mohou vytvořit storytelling z několika spotů a navíc získají jistotu, že videa budou přehrána do konce. Krátká videa jsou výhodou i pro diváky, kteří tak uvidí méně reklamy, zato však s jasným sdělením,“ vysvětluje Čelikovský. Nový video formát se zobrazuje ve video přehrávačích stejně jako formát Instream.

Oba uvedené formáty se v reklamní síti R2B2 Multiscreen dostávají na široké portfolio webů včetně nejnavštěvovanějších zpravodajských serverů a videoték vydavatelství Mafra, Mladá fronta nebo mediazastupitelství Impression Media. „Pracujeme na implementaci napříč všemi vydavatelstvími, kde už dnes máme mobilní formáty nebo video reklamu. Zároveň je to příležitost pro další vydavatele, kteří nechtějí mít na svých mobilních stránkách vyskakovací formáty anebo dlouhé videospoty v přehrávačích,“ říká Michal Dvořáček, Publisher Manager ve společnosti R2B2.

Formáty lze nakupovat v síti R2B2 Multiscreen prostřednictvím programatických nákupních platforem (DSP – např. Adform, DoubleClick nebo AppNexus), a to jak v otevřené aukci tak v privátních dealech.