R2B2 navyšuje počet programatických formátů v televizi

, Tiskové zprávy

Na začátku letošního roku společnost R2B2 zrealizovala první programatickou televizní kampaň formou banneru ve spodní části obrazovky. Do projektu se zapojila televize Óčko a agentura Adexpres. Nyní R2B2 přichází s další novinkou v oblasti programatiky v televizi. Pilotní kampaně obsahující programaticky zakoupenou videoreklamu v televizi opět testuje Adexpres, se kterým R2B2 dlouhodobě spolupracuje.

“Spousta z našich klientů se dívá mnohem dále než jenom za první roh, a proto i my se musíme dívat kolem sebe a rozvíjet nové možnosti. S R2B2 spolupracujeme a testujeme mnoho věcí. Preroll na HbbTV skrze programmatic je další milník. Jsme na začátku a čeká nás spousta práce, ale propojení TV reklamy s online prostředím / programatickým nákupem bude v budoucnu zásadní. Pomocí této metody očekáváme lepší práci s reachem a frekvenci, ať už jako doplněk televizní či online kampaně,” říká Petr Jahn z agentury Adexpres.

Reklama je ke shlédnutí jako Preroll před obsahem videotéky nebo konkrétního klipu na stanicích televize Óčko. Shlédnutí této reklamy předchází interakce uživatele s televizí skrze červené tlačítko na ovladači. Alternativou je formát Switchroll, který se přehraje automaticky.

“Klip reklamy může být dlouhý až 30 sekund a jeho formát je plně standardizovaný s online formáty pro programatické video. Po několika sekundách je přeskočitelný a lze jej – stejně jako televizní bannery – programaticky cílit, využívat storytelling a mít téměř okamžitou kontrolu nad kampaní. Velmi brzy očekáváme rozšíření této reklamy i na další televizní stanice,” říká Stanislav Mottl, manažer R2B2.

Nová funkce televizních bannerů

Další novinkou společnosti R2B2 je funkce programatických televizních reklamních bannerů. Mezi programatickými kampaněmi se objevují první, které využívají proklik do HbbTV aplikace. Jako první tuto možnost reklamy otestovali inzerenti O2 a KKCG.

Na obrazovce se objeví reklamní banner, který navíc obsahuje akční tlačítko. Po stisknutí červeného tlačítka na ovladači se zobrazí interaktivní microsite nebo miniaplikace. Navíc lze sbírat i leady například v podobě telefonního čísla. Do vysílání se vrátíme opětovným stisknutím červeného tlačítka.

“Přestože jsou HbbTV aplikace podobné webovým stránkám, jsou velmi odlišným prostředím. Při tvorbě kampaně je třeba na tuto skutečnost pamatovat a nepodcenit specifika tohoto nového reklamního prostoru,” vysvětluje Stanislav Mottl.