Mediaguru.cz: Programatik se posouvá, letos přinese další novinky

, R2B2 v médiích

Bannery umožňující konverzi bez prokliku nebo multiscreen přináší programatická reklama. Na přelomu roku se objevila řada článků bilancujících vývoj marketingu a v nich také řada prognostik, snažících se odhadnout jeho budoucnost.

Mediaguru.cz: Programatik se posouvá, letos přinese další novinky

Prognostiky se většinou dotkly také programatického nákupu reklamy, avšak překvapivě opatrně. Může to být tím, že pojem „programatický nákup“ vyvolává dojem něčeho velmi speciálního, technického a nedostupného? Je to tím, že standardní srovnání výkonů mediatypů neodráží jeho význam? Realitou ovšem je, že programatika se ve světě reklamy vytrvale zabydluje a prorůstá do všech souvisejících oblastí. Těžko bychom v současnosti hledali významnější inovaci, navíc s takovým vlivem na odvětví. Proto si zaslouží trochu více pozornosti.

Různé, avšak vesměs vždy konzervativní odhady růstu programatické reklamy, trpí dnes již pokulhávajícím modelem, který řadí RTB (Real Time Bidding) vedle display reklamy, vyhledávání, obsahových sítí, videoreklamy a PR článků. Přitom zatímco RTB je způsob nákupu reklamy, ostatní položky jsou formy její podoby nebo vyjadřují kontext její pozice. Právě do škatulky RTB ze setrvačnosti řadíme i programatiku, přestože ta ji dnes přesahuje do všech směrů…

Celý článek si můžete dočíst na Mediaguru.cz