Programatická nativní reklama pro Bolton Czechia

, Případové studie

Společnost Bolton Czechia společně s agenturou Sun Marketing spustila programatickou reklamu napříč portfoliem formátů R2B2 sítě, mimo jiné i nativní reklamu.

Programatická nativní reklama pro Bolton Czechia

Důvodem volby nativní reklamy byla výhoda kontextu redakčního prostředí, ze kterého čerpá věrohodnost a schopnost soustředit pozornost na určité téma. To je vlastnost užitečná zejména v kombinaci s dalšími formáty a v rámci storytellingu – příběhu, který lze vyprávět každému individuálně. Nativní reklamu lze, stejně jako ostatní programatické formáty, ovládat z jednoho místa.

Nativní reklama dosáhla v síti R2B2 unikátního CTR 0,48 %. Jelikož kampaň běžela v silné vánoční sezóně a nebyla považována za výkonnostní, jedná se o velmi dobrý výsledek. Přijemně však překvapil konverzní poměr, který měl klient nastaven. Ten přes nativní reklamu totiž dosáhl 2,5× vyšší hodnoty oproti průměru ostatních formátů.

Jiří Pokorný se za agenturu Sun Marketing k dané kampani vyjádřil slovy: „Kampaň ve všech sledovaných ohledech překonala plánované hodnoty, tzn. z hlediska cílů, dosahu, počtu impresí, ale i z hlediska CPC a CPM. Ve srovnání s ostatními formáty dosáhla nativní reklama výrazně lepších výsledků.“

Nativní reklama s sebou nese velký potenciál. K tomu se vyjádřil i Martin Čelikovský ze společnosti R2B2: „Programatický formát R2B2 Native navazuje na mnohaletou praxi ve vytváření skutečně nativních reklamních pozic na předních serverech českého Internetu. Umožňuje cílení podle vlastních i zakoupených dat, A/B testování a následnou rychlou optimalizaci, což je důležitá výhoda oproti grafickým či video formátům.“