R2B2 AYM

Monetizační řešení R2B2 AYM (Automated Yield Management) je tzv. Full Managed Header Bidding Wrapper. Jedná se o „cloud-based“ službu, která se do digitálních médií vkládá jednoduchou formou krátkých kódů a spravuje se pomocí webového rozhraní.

Přihlášení do R2B2 AYM
intro image
  • Podpora prémiových formátů, klasických bannerů i nativní reklamy
  • Přímá integrace do sítě R2B2 Multiscreen
  • Automatizované optimalizace a aktualizace
  • Supernativní reklamní formáty
  • Použití na počítačích, mobilech i televizích
  • Česká technologie s lokální podporou

Co je to Header Bidding

Header Bidding je metoda integrace automatizovaných zdrojů reklamy do mediálního prostoru. V praxi tedy zajišťuje rychlé a efektivní využití reklamního prostoru a maximalizaci zisku.

section image

K čemu je výhodný

Pomocí metody Header Bidding je možné každé zobrazení reklamy prodat ve zvláštní aukci a to dokonce napříč různými zdroji reklamy. Header Bidding nepřináší partnerům žádnou zátěž na infrastrukturu ani na personální zajištění.

section image

Jaké výhody má wrapper od R2B2

R2B2 AYM je české řešení a díky lokálnímu vývoji je zcela přizpůsobené potřebám místních vydavatelů. Na rozdíl od jiných řešení splňuje klíčové požadavky, které vznikají díky specifikům českého ekosystému.

AYM podporuje kromě klasických bannerů v České republice populární reklamní formáty, jako je obrandování stránek (branding/skin), supernativní reklamní formáty, televizní bannery a další prémiové formáty. Jako jediný wrapper je vybavený o automatickou optimalizaci PPC reklam, které jsou v současnosti nedílnou součástí reklamních zdrojů a představují podstatný díl poptávky.

section image

R2B2 AYM je tzv. full managed wrapper, to znamená, že je aktualizován a optimalizován našimi specialisty a je hostován přímo na serverech R2B2. Díky těmto skutečnostem se minimalizují zásahy a zátěž na straně vydavatelů a maximalizuje výtěžnost reklamního prostoru.

Webové rozhraní R2B2 AYM poskytuje denní statistiky výkonu přímo integrovaného kanálu, výkony jednotlivých digitálních formátů a grafy základních metrik.

Využitím řešení AYM získáváte nový příjmový kanál, vysoce optimalizovaný a přímo napojený na prémiovou reklamní síť R2B2 Multiscreen. V kombinaci s vlastními programatickými kanály a konvenčním prodejem vytváří AYM optimální mix pro monetizaci digitálního prostoru.

section image

Mezinárodní ocenění pro AYM

R2B2 AYM byl oceněn v prestižní mezinárodní soutěži HbbTV Awards. Cenu získal v kategorii „Nejlepší využití HbbTV pro reklamu”. Porota zastupující HbbTV Asociaci vyhodnotila, že R2B2 AYM je „velmi inovativní” a přichází se „zajímavým obchodním modelem”.

section image