Outstream video má až o 52 % lepší „dokoukanost“

, Tiskové zprávy

V novém online formátu video reklamy Outstream je k dispozici již 5 milionů přehrání týdně. Tohoto objemu bylo dosaženo po necelém měsíci provozu.

Outstream je alternativou k Instream video reklamě. Chová se tak, že se při čtení článku objeví video přehrávač a reklamní spot se spustí přímo v těle článku. Po skončení reklamy se celý přehrávač zavře.

“Průměrná vyprodanost formátu je 28,4 %, průměrné CTR je 0,82 %. Podle světových výzkumů má navíc stejná reklama na outstreamovém formátu o 25 % delší průměrnou dobu sledování, než při instreamovém zobrazení. Dle našeho názoru je navíc snesitelnější pro uživatele, který ji může okamžitě odsunout,“ říká Stanislav Mottl, manažer obchodu technologické společnosti R2B2.

“V rámci reklamní kampaně pro Alpine Pro jsme dosáhli na Outstreamu kompletního shlédnutí v 57 % impresí, což je oproti Instreamu zlepšení o 52 %. To považujeme za velmi příjemný výsledek. Ostatní metriky (CTR, CPM) jsou podobné,” dodává Mottl.

Outstreamová reklama je opět primárně dostupná v nákupní platformě Adform v rámci inventory „R2B2 Video & Branding”. Z inzerentského pohledu jde o stejné kreativy, které se používají pro nákup Instream videa. Inzerent má navíc možnost cílit pouze na outstreamové pozice, nebo je naopak vynechat. Outstream inventory bude nadále rozšiřováno.

Společnost R2B2 se systematicky věnuje inovacím v oblasti programatického obchodu s reklamou napříč mediatypy. Provozuje první platformu programatického prodeje printové reklamy. Dále se zaměřuje na využití programatiky v televizním a OOH prostředí a 24. 5. 2016 pořádá 1. programatické setkání v ČR Den programatiky.