Criteo se napojuje do sítě R2B2

, Tiskové zprávy

Technologická společnost R2B2 se propojila s globálním leaderem zaměřeným na personalizovanou reklamu v podobě retargetingu, společností Criteo, která působí na 90 trzích.

Klienti využívající retargeting přes Criteo tak získávají možnost dostat se do prémiového obsahu sítě R2B2 s možným dosahem až 1 miliardy impresí za měsíc. Hlavním formátem pro retargeting skrze síť R2B2 bude nativní reklama.

„Pro retargeting je primárně využíván formát bannerové reklamy. Ta, jak je známo, trpí svou tzv. bannerovou slepotou. Nativní reklama je naproti tomu pro konzumenta obsahu webu přirozenější a zapadá přesně do kontextu, na který zaměřuje svou pozornost. Navíc s novým vylepšeným formátem nativní reklamy od R2B2 je konkrétní nabídka téměř nerozpoznatelná od klasického obsahu,“ říká Martin Čelikovský z R2B2.

Dalším formátem, který bude využíván pro zobrazení retargetingových kampaní, budou tzv. seminativní bannery. „Jedná se například o banner o rozměru 300×600 px, do kterého je dynamicky vložena nativní reklama,“ říká Čelikovský.

Toto propojení těží z velmi pokročilé retargetingové technologie společnosti Criteo a z pokrytí unikátních ploch českého Internetu společností R2B2. „Zadavatelé reklamy, kteří využívají retargetingovou službu Criteo, se tak automaticky dostávají do sítě R2B2, čímž se Criteo posouvá opět vpřed,“ dodává Čelikovský.

Criteo je globálním leaderem a technologickým inovátorem v internetovém remarketingu, tedy personalizovaných reklamách. Je využíváno téměř 1 milionem webů po celém světě. V České republice jej využívají společnosti jako Mall, Tchibo, Invia či například Toyota.

R2B2 je technologická společnost, která se zabývá vývojem pro programatický nákup reklamního prostoru a jeho správou. Portfolio R2B2 pro RTB tvoří portály: iDNES.cz, Lidovky.cz, TN.cz, Echo24.cz či Tipcars.cz a řada dalších.