Češi vyhráli historicky první mezinárodní cenu HbbTV Awards

, Tiskové zprávy

Česká technologická společnost R2B2 se stala vůbec prvním vítězem prestižní mezinárodní soutěže HbbTV Awards pořádané celosvětovou asociací pro HbbTV. Tento úspěch zakládá na spolupráci se společností Hybrid, generálním partnerem R2B2.

Češi vyhráli historicky první mezinárodní cenu HbbTV Awards

Vyhlášení cen proběhlo v úterý 17. října během HbbTV Symposia v prostorách římského konferenčního centra Auditorium Antonianum. R2B2 získala cenu v kategorii nejlepšího využití HbbTV pro oblast reklamy.

Nominovaným produktem, se kterým společnost uspěla, bylo header-biddingové řešení R2B2 AYM, které umí propojit poptávku programatické reklamy mimo jiné i do HbbTV. V současné době tato technologie funguje na 8 televizních stanicích. Na tomto společném projektu se podílí i generální partner, společnost Hybrid.

K vítězství se vyjádřili jednatelé společnosti R2B2, Martin Čelikovský a Kamil Foltin: „To, že proměníme nominaci v cenu, jsme skutečně nepředpokládali a proto je překvapení obrovské. Radost se mísí s úžasem. Je to skvělý pocit i proto, že tato mezinárodní cena HbbTV byla udělena vůbec poprvé.”

Porota HbbTV Awards vyhodnotila, že R2B2 AYM je „velmi inovativní” a přichází se „zajímavým obchodním modelem”.

Oficiální stránka s vítězi HbbTV Awards