RTB Index - únor 2017

RTB Index – únor 2017

Náš R2B2 Index bude každý měsíc zveřejňovat ceny programatické reklamy. Tabuka vybraných formátů, ve které je vyznačen trend – růst nebo pokles – průměrných cen, znázorňuje meziměsíční vzájemné srovnání. V komentáři pak najdete shrnutí nejdůležitějšího dění v pohybu cen programatiku.
V druhém měsíci roku 2017 bylo průměrné CPM v síti R2B2 kolem 69 Kč. Oproti lednovému průměru je to růst o 8 % (leden CPM 64 Kč). Oboje se však pohybuje mezi 20–30% pod průměrem vrcholu sezóny 2016, tedy prosince.

Z pohledu průměrné ceny za proklik si drží dobré ceny Banner 300×600 a Branding vč. Mobilního brandingu. U všech tří formátů vychází cena okolo 7–8 Kč.

Nejvyššího CTR z nich dosahuje Branding, který se řadí mezi nejlépe viditelné formáty. Vyšší CTR zaznamenalo i Video, u něhož se průměrná cena za proklik pohybuje kolem 13 Kč.

Podobnou cenu za proklik vidíme i u Nativní reklamy, která se svou CPM pohybuje na třetinových cenách oproti Brandingu či Videu.

Ceny CPM u odmaskovaných domén byly vyšší průměrně o 63 % napříč vybranýmí formáty oproti masce R2B2.
PDF ke stažení
rtb-index-2017-02.png
Nativní reklama dosáhla v síti R2B2 unikátního CTR 0,48 %. Jelikož kampaň běžela v silné vánoční sezóně a nebyla považována za výkonnostní, jedná se o velmi dobrý výsledek. Příjemně však překvapil konverzní poměr, který měl klient nastaven. Ten přes nativní reklamu totiž dosáhl 2,5× vyšší hodnoty oproti průměru ostatních formátů.

Jiří Pokorný se za agenturu Sun Marketing k dané kampani vyjádřil slovy: „Kampaň ve všech sledovaných ohledech překonala plánované hodnoty, tzn. z hlediska cílů, dosahu, počtu impresí, ale i z hlediska CPC a CPM. Ve srovnání s ostatními formáty dosáhla nativní reklama výrazně lepších výsledků.“

Nativní reklama s sebou nese velký potenciál. K tomu se vyjádřil i Martin Čelikovský ze společnosti R2B2: „Programatický formát R2B2 Native navazuje na mnohaletou praxi ve vytváření skutečně nativních reklamních pozic na předních serverech českého Internetu. Umožňuje cílení podle vlastních i zakoupených dat, A/B testování a následnou rychlou optimalizaci, což je důležitá výhoda oproti grafickým či video formátům.“
20.04.2017 11:03:32
filip.trefil
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one